KADIDLO – Tajný tip v péči o pleť který znala i královna Kleopatra

Máte pocit, že už vás v péči o pleť nemůže nic překvapit? Vyzkoušeli jste různé produkty a preferujete přírodní péči? A slyšeli jste už o kadidle a jeho využití v péči o pleť? S největší pravděpodobností znáte kadidlo jen ve spojitosti s kostelními obřady. A přitom se u kadidlového oleje jedná o jeden z nejstarších kosmetických přípravků na světě. Na účinky kadidlového oleje spoléhala i královna Kleopatra ve starověkém Egyptě.

Nejen ona věděla že tato voňavá pryskyřice z jihu Arabského poloostrova má kromě typické vůně také skvělé účinky na kvalitu a vzhled pleti.

JAK SE KADIDLO ZÍSKÁVÁ?

Kadidlo je vzácná klejopryskyřice ze stromu Boswellia, česky kadidlovník. Nejkvalitnější kadidlo pochází z Ománu, kde ve volné přírodě v horách rostou kadidlovníky posvátné (Boswellia sacra). Stromy se nijak nehnojí ani chemicky neošetřují. V blízkosti kadidlových hájů není žádné průmyslové znečištění, kadidlo je tedy opravdu čistá přírodní pryskyřice v bio kvalitě. Kadidlo se sbírá tradiční metodou, tak aby si zachovalo co nejvyšší kvalitu a stromy zůstaly zdravé. Získává se šetrným naříznutím kůry stromů a následným ručním sběrem a tříděním zaschlé pryskyřice. Nesmírně cennou surovinou bylo už od pradávna a vyváželo se do celého světa.

kadidlovník pravý Omán
Kadidlovník pravý – Boswellia sacra Omán Salalah

JAK SE KADIDLO POUŽÍVÁ?

AROMATERAPIE

Kadidlová pryskyřice a kadidlový esenciální olej se využívají především v aromaterapii. Esenciální olej z kadidla bývá nazýván králem esenciálních olejů a je vyhledáván aromaterapeuty na celém světě pro skvělé účinky na lidskou psychiku. Umí velmi účinně bojovat s depresemi a úzkostnými stavy. Uvolní a zrelaxuje mysl, zvyšuje koncentraci a dokonce i podporuje imunitu a hojení. Velmi příjemně voní a také fixuje ostatní vůně, proto si jej oblíbili také tvůrci luxusních parfémů.

VYKUŘOVÁNÍ

Nejstarší a v současnosti znovu objevený způsob používání kadidla je vykuřování. Vykuřuje se na kadidelnici nebo vykuřovací pícce. Voňavý tradiční rituál slouží k očištění prostoru od virů, bakterií a špatné energie. Zlepšuje spirituální vnímání a kadidlový kouř stoupající k nebi představuje v mnoha náboženstvích spojení člověka s bohem. Vykuřování je také skvělý způsob, jak na dlouhou dobu provonět interiér domu nebo bytu.

ANTI-AGING KOSMETIKA

Kadidlo působí na tělo nejen prostřednictvím svého dřevito-citrusového aroma. Tradičně se používá také k péči o pleť a pokožku celého těla. V Ománu mu lidé často říkají také přírodní kolagen. Blahodárných účinků kadidla na kvalitu pleti si všimli už v dávných dobách a kadidlový olej jej za národní poklad. Kadidlový olej při svých zkrášlovacích rituálech používala třeba královna ze Sáby nebo královna Kleopatra. Kadidlová kosmetika s obsahem jemného 100% čistého kadidlového oleje totiž dokáže skvěle regenerovat, vyživit a vyhlazovat kůži. Obsahuje účinné anti-aging látky, které můžete využít v péči o pleť i vy. Bude pružná, svěží a rozzářená. V kombinaci s jinými přírodními rostlinnými oleji pleti dodá potřebnou výživu. Jemný kadidlový olej vyhladí jemné vrásky a pomůže také s pigmentovými skvrnami. Přidaný extrakt z mořských řas působí hloubkové a podtrhává skvělé účinky kadidlového oleje. Kosmetika Luban, která je na trhu necelý rok, slučuje všechny tyto unikátní suroviny, které povznesou vaši pleť na jinou úroveň.

PEČUJÍCÍ KOSMETIKA Z KADIDLA

Vyzkoušejte skvělé účinky kadidla v péči o svou pokožku. Kosmetické produkty české značky Luban jsou vyrobeny z kadidla a dalších čistě přírodních látek. Základem této bezvodé přírodní kosmetiky je kvalitní jemný kadidlový olej pocházející z Ománu. Doplňují jej další přírodní pečlivě vybrané suroviny. Kosmetika Luban představuje exkluzivní péči v té nejčistší podobě. Na výběr máte třeba čistý kadidlový hydrolát, hydratační a vyživující pleťový olej, balzám na rty nebo balzám na ruce.

Nechte se hýčkat dary Orientu v jejich nejlepší podobě. Zrelaxujte svou mysl a podpořte svůj mladistvý vzhled.

Translate »